В НВК «Ор-Авнер» харчування відповідає всім вимогам кошерного харчування.
Кошерне харчування − це харчування екологічно чистими і корисними продуктами, раціональне і продумане. Кошерні продукти позначаються спеціальним знаком кошерності, що гарантує людині, яка дотримується принципів кошерного харчування, їх корисність, екологічність та високу якість.
Вимоги кашруту дуже суворі і стосуються як методів виробництва харчових продуктів, так і ї х поєднання в стравах. Тож можна бути на 100% впевненим у якості продуктів і корисності виготовлених і наданих дітям страв.
Слово «кошерний» в перекладі з івриту означає «придатний», в даному випадку придатний в їжу продукт.
Харчування
Про користь гарячого харчування школярів
Гаряче харчування в системі харчування людини має вкрай важливе значення. Багаторічний досвід спостережень лікарів і педагогів показав, що учні, які не споживають під час навчального дня гарячу їжу, швидше втомлюються, частіше скаржаться на головні болі, на втому, на болі в шлунку, поганий присмак у роті, поганий настрій і знижену працездатність. До того ж, згідно зі статистикою, хвороби шлунка серед дітей шкільного віку посідають друге місце після захворювань опорно-рухового апарату. Словом, все більше фактів свідчить на користь обов'язкового гарячого харчування для всіх школярів під час їх перебування в школі. Ще не так давно статистика показувала, що школярі, особливо старшокласники вважають за краще не якісну їжу, а чіпси, бутерброди, кока-колу, всілякі рекламовані сухарики. На щастя тенденція почала змінюватися і все більше старшокласників схиляються до того, що при великому навантаженні в школі необхідно гаряче харчування.
Освоєння шкільних програм вимагає від дітей високої розумової активності. Маленька людина, що залучається до знань, не тільки виконує важку працю, але одночасно і росте, розвивається, і для всього цього він повинен отримувати повноцінне харчування.
Сучасний школяр повинен їсти не менше чотирьох разів на день, причому на сніданок, обід і вечерю неодмінно має бути гаряча страва. Для зростаючого організму обов'язкові молоко, сир, сир, кисломолочні продукти - джерела кальцію і білка. Дефіцит кальцію і фосфору також допоможуть заповнити рибні страви. Як гарнір краще використовувати не картоплю чи макарони, а тушковані або варені овочі (капусту, буряк, цибуля, морква, бобові, часник і капусту). За день школярі повинні випивати не менше двох літрів рідини, але негазованої води, а фруктових або овочевих соків.
Харчування школяра має бути збалансованим. У меню школяра обов'язково повинні входити продукти, що містять не тільки білки, жири і вуглеводи, а й незамінні амінокислоти, вітаміни, деякі жирні кислоти, мінерали і мікроелементи. Ці компоненти самостійно не синтезуються в організмі, але необхідні для повноцінного розвитку дитячого організму.
Пам'ятайте! Правильне харчування - запорука здоров'я!