top of page

Бібліотека

index.jpg

Задорожня Юлія Вікторівна

Завідувач бібліотеки НВК "Ор-Авнер"

Режим роботи бібліотеки

Понеділок - п'ятниця  

з 9:00 до 16:00

Історична довідка

      2021 (5782)– ювілейний рік для НВК «Ор-Авнер» і для шкільної бібліотеки. 20 років по тому 1 вересня 2001 року (15 Елула 5761) у Дніпродзержинську (нині м. Кам’янське) відбулася історична подія – була відкрита школа для єврейських дітей. Ця подія сталася завдяки прибуттю до нашого міста рабина Леві Стамблера та його дружини р-цн Діни, які стали засновниками школи.

      Стаття в газеті "Шабат Шалом" (№10, 2001 р.) дуже точно передає почуття радості та гордості, пов'язані з такою важливою подією у єврейському житті міста, як відкриття єврейської школи: «Десять років, з самого відродження єврейського життя в нашому місті, ми чекали цієї події. І ось 15 елула 5761 диво сталося. У Дніпродзержинську відкрилася єврейська школа».

      У школі був сформований книжковий фонд і відкрита  бібліотека.

      Рабин Леві підкреслював, що ми маємо приділяти особливу увагу вихованню наших дітей у традиціях єврейського народу.

Шляхи нашої історії

     2001- першим бібліотекарем було призначено Ірину Маркусовну Малкіну, талановиту та найосвіченішу жінку, члена єврейської громади нашого міста, яка старанно та самовіддано виконувала свої обов’язки 15 років.

      2016 - бібліотекар Ганна Анатоліївна Мельникова зробила неоцінений внесок у систематизацію, розстановку та комплектування фонду учбовою та художньою українською та єврейською літературою.

     З 2019 року бібліотекою завідує Юлія Вікторівна Задорожня, бібліотекар-бібліограф вищої категорії, творча неординарна особистість. Юлія Вікторівна продовжила копітку роботу з обліку, обробки документів, організувала довідково-бібліографічний апарат бібліотеки, перевела фонд з ББК на УДК, привнесла у масову роботу бібліотеки свіжу хвилю екскурсій і використання новітніх Інтернет-технологій.

Бібліотека сьогодні

 Сьогодні шкільна бібліотека є частиною благодійного центру «Бейт Барух» і синагоги «Бейт Реувен» міста Кам’янського. Саме цим обумовлюється  унікальність та самобутність її фондів і роботи. Бібліотека володіє потужним інформаційним потенціалом з історії та традицій єврейського народу, є центром культурного і духовного спілкування єврейської громади міста.

 

 

 

Завдання та функції шкільної бібліотеки

 1. Формування високоморальної особистості, яка добре знає та розуміє, що робить, куди і навіщо йде.

 2. Сприяння вихованню гармонійної, морально досконалої особистості.

 3. Усебічне сприяння підвищенню фахової майстерності педагогів.

 4. Поглиблення знань читачів-школярів з історії культури, культурного розвитку українського народу, нації, людства.

 5. Вихвання свідомого,вдумливого,грамотного читача з високим рівнембібліографічної культури.

 6. Сприяння патріотичному, моральному, трудовому, екологічному, фізичному вихованню учнівської молоді.

 7. Інформаційне забезпечення всіх аспектів навчально-виховного процесу.

 8. Навчання школярів користування бібліотеками всіх типів.

 9. Створення комфортного бібліотечного середовища.

 10. Реформування бібліотеки в таку, яка б включала як традиційні та сучасні носії інформації, так і мультимедійні технології.

Роль бібліотечної освітньої системи у формуванні культури читання школяра та умінні використовувати сучасні інформаційні ресурси учасниками навчально-виховного процесу.

Бібліотека – це один з найважливіших продуктів розвитку людської цивілізації. Вона є основою освіти і самоосвіти, тому що за своєю суттю має бути Берегинею людського знання. Динамічний розвиток суспільства а також комп’ютерних технологій потребує від нас постійного й активного впровадження інновацій у бібліотечну роботу.

Бібліотека НВК "Ор-Авнер" – невід’ємний  структурний підрозділ освітнього закладу, який не тільки виконує свої специфічні завдання згідно із планом роботи бібліотеки, а й сприяє динамічному розвитку суспільства, особистості.

Особлива увага приділяється широкій популяризації української книги, літератури про питання освіти, історії, культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних надбань нашого народу. Усе це – фундамент становлення бібліотеки як інформаційного центру навчального закладу.

Функції шкільної бібліотеки як інформаційного центру:

 • удосконалення діяльності із залучення дітей до читання;

 • інформаційна підтримка навчально-виховного процесу;

 • виявлення інформаційних потреб читачів і задоволення їх;

 • проведення заходів задля розвитку інформаційної грамотності читачів.

Завдання моє як бібліотекаря - створити такі умови в бібліотеці, за яких учні, учителі, батьки мали б змогу навчитися самостійно здобувати необхідну інформацію, використовувати її для власного розвитку, самореалізації особистості.

bottom of page